Miesięczne archiwum: Lipiec 2015

Medyczna marihuana – leczy czy uzależnia?

medyczna marihuana - znak

Przez nasz kraj przetacza się w ostatnich tygodniach dyskusja na temat medycznej marihuany. Jedni chcą jej legalizacji, pokładając w niej nadzieję wobec wielu schorzeń, z którymi tradycyjna medycyna nie potrafi sobie poradzić. Ich adwersarze powątpiewają z kolei w skuteczność tego rodzaju terapii, dostrzegając w legalizacji tej narkotycznej substancji ryzyko nadużyć wśród osób, co do których nie ma żadnych wskazań medycznych ... Przeczytaj więcej »

Poznaliśmy Miss Polski na Wózku 2015!

miss polski na wózku 2015, katarzyna kozioł

W minioną sobotę, już po raz trzeci wybrana została najładniejsza Polka poruszająca się na wózku inwalidzkim. Zwyciężczynią tegorocznej edycji plebiscytu, a zarazem szczęśliwą posiadaczką korony dla najpiękniejszej oraz tytułu Miss Polski na Wózku 2015 została Katarzyna Kozioł. 20-letnia mieszkanka Opola najbardziej z grona dwunastu finalistek przypadła do gustu jurorom. W nagrodę będzie mogła między innymi rozwijać swoją pasję, którą jest ... Przeczytaj więcej »

Nowoczesne ortezy w ofercie mdh

Orteza GEN 2 WALKER krótka

W bieżącym miesiącu poszerzyliśmy naszą ofertę o trzy rodzaje ortez kończyn dolnych. W naszych zasobach pojawiły się dwie wersje modelu GEN 2 WALKER (ortezy stopowo-goleniowej), standardowa oraz krótka, a także HYBRID NIGHT SPLINT (orteza na opadająca stopę). Uwagę zwraca nie tylko ich nowoczesny design, lecz przede wszystkim wykonanie zgodne z najnowszymi trendami w branży zaopatrzenia ortotycznego, umożliwiające szybszy powrót do ... Przeczytaj więcej »

Europejska Karta Osób Niepełnosprawnych

elektryczne wózki inwalidzkie

W niedalekiej przeszłości zajmowaliśmy się na naszym blogu tematyką kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych, których nowe wzory obowiązują od początku bieżącego miesiąca. Tymczasem od 1998 roku w krajach Unii Europejskiej funkcjonuje również Europejska Karta Parkingowa, wydawana w danym kraju, ale uprawniająca do parkowania na tzw. „kopertach” na terenie całej Unii. Wspólnota poszła jednak o krok dalej i w zasadzie kwestią ... Przeczytaj więcej »

Sport a kontuzje stawu skokowego

orteza stawu skokowego rebound ankle brace össur

Jedną z bardziej narażonych na urazy struktur w organizmie niemal każdego sportowca, a zwłaszcza uprawiającego dyscyplinę zawierającą elementy biegów i skoków, jest staw skokowy. Oczywiście, największe ryzyko odniesienia kontuzji występuje w sportach kontaktowych, jednak czasem wystarczy zwyczajnie źle postawić nogę, by naruszyć fizjologię tego stawu. Najczęściej dochodzi wówczas do skręceń i uszkodzeń więzadeł, rzadziej do zwichnięć czy złamań w jego ... Przeczytaj więcej »

Finałowa gala wyborów Miss Polski na Wózku 2015 coraz bliżej!

miss polski na wózku logotyp

Wielkimi krokami zbliża się finałowa gala wyborów Miss Polski na Wózku 2015. Do wydarzenia, które odbędzie się w warszawskim Amfiteatrze Bemowo, pozostały już niecałe dwa tygodnie. 25. lipca poznamy trzecią w historii najpiękniejszą Polkę, poruszającą się na wózku inwalidzkim. W grze o tytuł pozostało ledwie 12 uczestniczek, które od najbliższego piątku będą przygotowywały się do wielkiego finału na specjalnych warsztatach. ... Przeczytaj więcej »

Wypoczywając nad wodą nie daj się brawurze!

kołnierz ortopedyczny typu philadelphia Össur

Fala upałów, która nawiedziła Polskę w ostatnich dniach sprawiła, że kto mógł szukał wytchnienia od wysokich temperatur. Najpopularniejsze w takiej sytuacji są oczywiście wszystkie te miejsca, które zlokalizowane są nad wodą, niezależnie czy to morze, jezioro, rzeka, czy też odkryty basen. Możliwość schłodzenia w przyjemnej wodzie, ukrycia się w cieniu nadbrzeżnych drzew, czy też zaznania lekkiego powiewu znad akwenu – ... Przeczytaj więcej »

Ortezy a aktywność fizyczna

stabilizator orteza kolana qmed

Zagrożenie urazami stawów towarzyszy nam każdego dnia, niezależnie od warunków panujących za oknem. Wystarczy jeden fałszywy ruch, żeby usłyszeć charakterystyczne chrupnięcie lub poczuć ból w kolanie, nadgarstku czy stawie skokowym. I pojawia się problem, z którym będziemy się zmagali przez kilka kolejnych tygodni, miesięcy, a w najgorszym wypadku nawet lat. Trudno jednoznacznie stwierdzić, żeby dana pora roku bardziej sprzyjała odnoszeniu ... Przeczytaj więcej »