Miesięczne archiwum: Marzec 2015

Gorset ortopedyczny jako wsparcie dla bolących pleców

Jedne z poważniejszych problemów zdrowotnych układu ruchu współczesnych społeczeństw dotyczą pleców. Najczęściej występują zmiany w krążku i stawach międzywyrostkowych, ale mogą się one umiejscawiać również w więzadłach, przyczepach mięśniowych i mieć swoje źródło w zmianach około kręgosłupowych. Na dolegliwości tej części ciała uskarża się przynajmniej połowa ludzkości. Eksperci jednak domniemywają, że wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy ze swoich problemów ... Przeczytaj więcej »

Razem na rzecz osób niepełnosprawnych

dostawka do wózka

Wspomnieliśmy już o naszym zaangażowaniu we współpracę z fundacjami, w tym z Fundacją Jedyna Taka, o której dziś chcielibyśmy napisać kilka słów więcej. Jej istnieniu przyświeca bowiem fantastyczna idea, która zdecydowanie zasługuje na szerokie propagowanie. W miarę naszych możliwości przyczyniamy się do tego poprzez coraz szerszą współpracę z Fundacją. Fundacja Jedyna Taka została założona przez dwie niepełnosprawne kobiety i matki. ... Przeczytaj więcej »

Dla kogo balkoniki rehabilitacyjne?

Do tej samej grupy produktów, co podpórki, należą balkoniki rehabilitacyjne. Oba produkty różnią się jednak zastosowaniem. O ile podpórki umożliwiają osobom z ograniczonymi możliwościami ruchowymi poruszanie się po świeżym powietrzu, o tyle balkoniki rehabilitacyjne służą pomocą przy pionizacji dla osób starszych i przechodzących rehabilitację pourazową, o której znaczeniu wspominaliśmy już w artykule poświęconym parapodiom. Jest to więc rodzaj sprzętu pomocowego ... Przeczytaj więcej »

Podpórki dla osób starszych

Podpórka trójokołowa marki Vitea Care

W jednym z pierwszych wpisów na naszym blogu wspominaliśmy o zmianach zachodzących w organizmach osób starszych oraz sprzętach rehabilitacyjnych i sanitarnych, które ułatwiają im funkcjonowanie mimo postępujących procesów starzenia. Wówczas tylko wspomnieliśmy o jednym z bardziej przydatnych sprzętów, jakim są podpórki. Zasługują one na osobny artykuł, gdyż są chyba najpopularniejszym rozwiązaniem, stosowanym u osób w podeszłym wieku z problemami w ... Przeczytaj więcej »

Bez dofinansowania zakupu wózków elektrycznych w 2015 roku…

aktywny samorząd wózki elektryczne

Przed miesiącem Zarząd PFRON przyjął dokument, określający kierunki działań oraz warunki realizacji programu „Aktywny samorząd” w 2015 roku. Ze względu na ograniczenia finansowe, dofinansowywanych będzie zaledwie 7 z 11 obszarów przewidzianych w programie. Wśród wyłączonych zadań znalazło się m.in. wsparcie zakupu wózków elektrycznych. Jakie moduły i obszary pozostały wśród realizowanych zadań? I dlaczego PFRON wykluczył m.in. dofinansowanie zakupu wózków o ... Przeczytaj więcej »

Najwyższa jakość dzięki współpracy

Logo Budowlani Rugby SA

Jako lider branży posiadamy własne komórki naukowo-badawcze, produkcyjne i rozwojowe. Nieustannie poszukujemy innowacyjnych rozwiązań z zakresu rehabilitacji i ortopedii, udoskonalając jednocześnie procesy produkcji i sprzedaży. Naszym założeniem jest dostarczanie Klientom najwyższej jakości rozwiązań. Dlatego też ściśle współpracujemy z fundacjami i klubami sportowymi, których podopieczni i zawodnicy otrzymują do testowania nasze nowe produkty. Ich opinie stanowią dla nas jeden z głównych ... Przeczytaj więcej »