Miesięczne archiwum: Styczeń 2015

Na dwóch przeciwległych biegunach

Kobe Bryant

W poprzednim miesiącu bohaterami naszych artykułów było między innymi dwóch wybitnych sportowców ? Kamil Stoch oraz Kobe Bryant. Dzisiaj, po kilku miesiącach od grudniowych wydarzeń, obaj znaleźli się na przeciwległych biegunach sportowej fortuny. Ta, co potwierdziło się po raz kolejny, kołem się toczy i raz będąc na szczycie, trzeba być przygotowanym na odwrócenie się sytuacji o 180 stopni. Prawdziwych mistrzów ... Przeczytaj więcej »

O papieżu, poznańskiej szkole i udogodnieniach dla osób na wózkach inwalidzkich

wózek inwalidzki VCWK42, VCWK43

Pod koniec ubiegłego tygodnia polskie media obiegła informacja, że papież Franciszek postanowił wesprzeć finansowo poznańską Szkołę „Zawsze Razem”. Z Watykanu do Poznania popłynęło 20 tys. zł, które pomogą szkole w zakupie windy dla uczniów. Sale lekcyjne mieszczą się bowiem na piętrze budynku, na które dostać się można wyłącznie schodami. Dotychczas udział dzieci w zajęciach lekcyjnych był możliwy wyłącznie dzięki poświęceniu ... Przeczytaj więcej »

Popularne dolegliwości i urazy układu ruchu (cz.II): Łokieć tenisisty / łokieć golfisty

orteza stawu łokciowego

Równie często, co o zespół cieśni nadgarstka pojawiają się pytania na temat urazu zwanego popularnie łokciem tenisisty, czyli entezopatii nadkłykcia bocznego kości ramiennej. Jego nazwa może być myląca, gdyż w większości przypadków nie dotyka wcale tenisistów, choć właśnie na tej grupie został po raz pierwszy zaobserwowany. Podobnie jak łokieć golfisty (entezopatia nadkłykcia przyśrodkowego) nie jest chorobą wyłącznie zawodowych golfistów. Ze ... Przeczytaj więcej »

MDH podwójnie docenione!

mdh Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia

Po raz kolejny mamy czym się pochwalić! Najnowszym osiągnięciem naszej firmy jest prestiżowe wyróżnienie „Gazela Biznesu” za 2014 rok. Gazele Biznesu są wręczane na podstawie rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm, przygotowywanego corocznie, począwszy od 2000 roku, przez redakcję „Pulsu Biznesu”. Gazelą może zostać każda mała lub średnia firma, która dzięki dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród ... Przeczytaj więcej »

Popularne dolegliwości i urazy układu ruchu (cz.I): Zespół cieśni nadgarstka

Dzisiejszym wpisem na blogu rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych często występującym dolegliwościom i kontuzjom układu ruchu. Co prawda, w internecie nie brakuje informacji na ich temat, jednak nie wszystkie z nich należą do prawdziwych. Dlatego uznajemy za zasadne przygotowanie swoistego kompendium, które jednocześnie pozwoli obalić większość mitów, pojawiających się w dyskusjach dotyczących takich urazów, jak analizowany poniżej zespół cieśni nadgarstka. Ze ... Przeczytaj więcej »

Profilaktyka zmian odleżynowych

Poduszka Przeciwodleżynowa

Problem odleżyn w samej tylko Polsce dotyczy ok. 500 tys. pacjentów. Stanowią one zwykle powikłanie wtórne bezruchu. Przy obecnym stanie wiedzy i nieustannym postępie, ich obecność powinna być traktowana jako porażka współczesnej medycyny. Ze względu na trudności w leczeniu ran odleżynowych, główny nacisk powinien zostać położony na zapobieganie ich powstawaniu. Dlatego tak ważnym jest, aby obok zastosowania materaców przeciwodleżynowych pamiętać ... Przeczytaj więcej »