Miesięczne archiwum: Grudzień 2014

II tura dofinansowań zakupu wózków elektrycznych w ramach programu Aktywny Samorząd

Hero Stand Up

Trwa II tura realizacji dofinansowań zakupu wózków o napędzie elektrycznym w ramach programu Aktywny Samorząd, o którym szerzej pisaliśmy tutaj. W związku z tym, jako wiodąca firma z zakresu sprzętu rehabilitacyjnego i pomocniczego, pragniemy Państwa zaprosić do zapoznania się z naszą ofertą, a także zachęcić Państwa do współpracy. W naszej działalności kluczową rolę odgrywa właśnie sprzedaż skuterów i wózków elektrycznych ... Przeczytaj więcej »

Pogoń za rekordem dzięki ortezie

Orteza stopowo-goleniowa

Minionej nocy miało miejsce wielkie wydarzenie dla wszystkich fanów NBA na całym świecie. Kobe Bryant, lider Los Angeles Lakers wyprzedził w klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów samego Michela Jordana i zajmuje trzecie miejsce w tej klasyfikacji, za Kaarem Abdul-Jabbarem i Karlem Malonem. Po meczu przeciwko Minnesota Timberwolves ma on w swoim dorobku 32 310 punktów zebranych w trakcie dotychczasowej kariery, ... Przeczytaj więcej »

Jak przygotować się do sezonu narciarskiego?

stabilizator kolana

Ruch na świeżym powietrzu jest zdrowy i wskazany, bez względu na porę roku. Uprawianie wielu dyscyplin sportowych uzależnione jest od pogody panującej za oknem – śnieg i mróz często skutecznie zniechęcają do sportów letnich, zapewniając jednocześnie idealne warunki dla amatorów sanek, nart czy snowboardu. Jednak żeby oddać się przyjemnościom białego szaleństwa należy się wcześniej odpowiednio przygotować , aby uniknąć przeciążeń ... Przeczytaj więcej »

Orteza stawu skokowego w służbie mistrzowi olimpijskiemu

Hasło ?sport to zdrowie? od zawsze budzi uśmiech na twarzach osób czynnie lub amatorsko zajmujących się sportem. Wszyscy bowiem wiedzą jak dużym obciążeniem dla organizmu jest wysiłek fizyczny na poziomie sportowym, a w przypadku zawodników klasy światowej jest to praktycznie walka na granicy ludzkich możliwości. Kontuzja jednak może zdarzyć się każdemu w najmniej oczekiwanym momencie. Lekkie skręcenia są częstym utrapieniem ... Przeczytaj więcej »

Temblak, czyli usztywnienie uszkodzonej kończyny górnej

temblak

Jak powszechnie wiadomo, każdy poważniejszy uraz którejkolwiek z części ludzkiego ciała wymaga najpierw długotrwałego leczenia, a potem równie długiej rehabilitacji. Przykładem takich kontuzji są niektóre złamania, zwłaszcza z odpryskiem lub przemieszczeniem kości bądź też nienaturalnym przebiegiem pęknięcia. Ale nawet z pozoru błahe uszkodzenie kości może nastręczać wielu problemów. W przypadku złamania kończyny górnej, niezależnie od poziomu jego skomplikowania, dla podtrzymania ... Przeczytaj więcej »