Miesięczne archiwum: Październik 2014

Innowacyjność MDH nagrodzona

Najwyższa Jakość Quality International

MDH po raz kolejny została nagrodzona w Programie Najwyższa Jakość Quality International w kategorii QI Product. Tym razem doceniono pneumatyczny but marki Qmed z kontrolą ciśnienia Scamper oraz system monitoringu aktywności pacjenta SmartOrthic. Chcielibyśmy przybliżyć Państwu produkty, które zostały wyróżnione 6 października w Warszawie, podczas gali wieńczącej tegoroczną, ósmą już edycję Programu. Jak wiadomo, ortezy służą stabilizacji, korekcji, odciążeniu oraz ... Przeczytaj więcej »

Zastosowanie i rodzaje pionizatorów

pionizatory

Dla zdrowego człowieka chodzenie czy bieganie są naturalnymi czynnościami, wielokrotnie powtarzanymi w ciągu zwykłego dnia. Ale już w przypadku osób chorych, z ograniczoną zdolnością ruchową lub wręcz jej pozbawionych, przejście ledwie kilku kroków czy nawet ustanie paru minut bez żadnego wsparcia może stanowić zadanie ponad siły. A przecież ludzki organizm bardzo wiele zawdzięcza możliwości ruchu czy nawet zwykłego utrzymywania pozycji ... Przeczytaj więcej »

Propriocepcja a prawidłowe funkcjonowanie narządu ruchu

Stabilizator stawu kolanowego

Kiedy mówimy o zastosowaniu różnego typu zaopatrzenia ortotycznego często pojawia się magiczne dla wielu pacjentów w słowo: propriocepcja. Czym jest propriocepcja i dlaczego jej znaczenie w naszym codziennym funkcjonowaniu jest tak duże? Najprościej rzecz ujmując, propriocepcja jest funkcją czuciową, pozwalającą na dokładne określenie ułożenia poszczególnych części naszego ciała w przestrzeni oraz rozpoznawanie ich wzajemnego przemieszczania się. Dzięki propriocepcji, czyli tzw. ... Przeczytaj więcej »

Pomoce dla seniorów

pionizatory

Problemem cywilizowanych zachodnich społeczeństw jest ich szybkie starzenie. Z roku na rok wzrasta odsetek osób starszych. Według prognoz, w 2060 roku już co trzeci obywatel Unii Europejskiej będzie liczył sobie 65 lat lub więcej. Niestety, jesień życia nie jest wyłącznie czasem zasłużonego, beztroskiego odpoczynku po kilkudziesięciu przepracowanych latach, lecz również okresem, kiedy trzeba pogodzić się z ograniczoną sprawnością zdrowotną i ... Przeczytaj więcej »

Targi Rehacare 2014 za nami?

Targi Rehacare International 2014

W dniach 24-27 września przedstawiciele branży rehabilitacyjnej i opiekuńczej spotkali się na najważniejszym międzynarodowym tego typu wydarzeniu – targach Rehacare w Düsseldorfie. Wystawcy z całego świata zaprezentowali produkty i usługi dla osób niepełnosprawnych lub tych, które wymagają opieki, aby ułatwić ich codzienne życie. Jednym z głównych problemów naszych czasów jest to, jak radzić sobie z niepełnosprawnościami, opieką codzienną i podniesieniem ... Przeczytaj więcej »