Archiwum autora: admin

Ból przedramienia – co oznacza?

Ból przedramienia może przytrafić się każdemu. Najczęściej jest on oznaką przeciążenia lub urazu, ale może również zwiastować poważniejszą chorobę. W dzisiejszym artykule opisujemy możliwe przyczyny tej dolegliwości. Ból przedramienia może być objawem różnorodnych urazów lub chorób. Wśród najczęstszych wymienia się: Chorobę Quervaina – czyli zapalenie pochewki ścięgna i przywodzicieli kciuka; schorzenie to objawia się dolegliwościami bólowymi w obrębie nadgarstka, które ... Przeczytaj więcej »

Kołnierz ortopedyczny – kiedy stosować?

Kołnierz ortopedyczny to rodzaj ortezy rehabilitacyjnej, której stosowanie zaleca się w różnorodnych przypadkach. Do najczęstszych należą urazy odcinka szyjnego kręgosłupa, a także istniejące procesy zwyrodnieniowe tej części ciała mogące wywoływać dolegliwości bólowe. Więcej na temat tego, kiedy sięgnąć po kołnierz ortopedyczny i jak wybrać najlepszy, przeczytacie w dzisiejszym artykule. Do czego służy kołnierz ortopedyczny? Celem stosowania kołnierza ortopedycznego jest usztywnienie ... Przeczytaj więcej »

Rodzaje ortez stawu łokciowego od Qmed!

Ortezy łokciowe to rodzaj sprzętu ortopedycznego, który sprawdzi się w różnorodnym zastosowaniu. Ortopedzi zalecają je zarówno w leczeniu różnorodnych urazów, takich jak złamania, zwichnięcia czy skręcania, jak i w przypadku minimalizowania dolegliwości bólowych przy zwyrodnieniach. Rodzajów stabilizatorów łokcia jest bardzo wiele. W dzisiejszym artykule przybliżymy Wam najpopularniejsze propozycje od Qmed! Po ortezę stawu łokciowego zaleca się sięgnąć w przypadku wystąpienia ... Przeczytaj więcej »

Orteza stawu biodrowego – kiedy jest potrzebna?

Urazy stawu biodrowego mogą wystąpić w każdym wieku, najczęściej jednak dotyczą osób starszych, których narząd ruchu nie jest już tak wytrzymały. Ponadto uszkodzenia biodra mogą pojawić się także podczas uprawiania różnego rodzaju sportów lub być wynikiem toczących się procesów zwyrodnieniowych. Sposobów leczenia tego typu uszkodzeń jest wiele. Jednym z nich jest sięgnięcie po ortezę stawu biodrowego. O tym, kiedy jest ... Przeczytaj więcej »

Wszystko, co musisz wiedzieć o pionizacji cz.2

W poprzednim artykule rozpoczęliśmy temat pionizacji. To ważny aspekt w procesie rehabilitacji osób po wypadkach czy udarze, których możliwości ruchowe zostały znacznie ograniczone. Pionizacja stanowi pierwszy krok na drodze do odzyskania zdrowia. By poprawnie ją wykonać, z korzyścią dla pacjenta i ułatwieniem dla opiekuna, warto wybrać odpowiedni pionizator, który zadba o komfort i bezpieczeństwo całego procesu. W tym artykule znajdziecie ... Przeczytaj więcej »

Wszystko, co musisz wiedzieć o pionizacji cz.1

Powrót do zdrowia po wypadku czy poważnej chorobie, która ograniczyła naszą zdolność ruchową, to żmudny i trudny proces. Często wymaga użycia odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego, który pomoże pacjentowi wzmocnić ciało i przestać potrzebować wózka inwalidzkiego czy balkonika. W tym procesie idealnie sprawdzi się pionizator – urządzenie, które pozwala stanąć na własnych nogach w początkach rehabilitacji. Jak działa pionizacja? O tym w ... Przeczytaj więcej »

Złamanie obojczyka – przyczyny, objawy i leczenie

Złamanie obojczyka zdarza się stosunkowo często. Przy wykonywaniu codziennych czynności nietrudno bowiem o uraz tej części ciała. Do najbardziej narażonych na złamanie obojczyka pacjentów należą osoby aktywne fizycznie oraz dzieci. Jest to także przypadłość przytrafiająca się noworodkom podczas porodu. Jakie są objawy złamania obojczyka i jak wygląda proces rehabilitacyjny tego urazu? O tym w dzisiejszym artykule. Złamanie obojczyka przydarza się ... Przeczytaj więcej »

Opadająca stopa – czym jest i jak ją leczyć?

Opadająca stopa to dolegliwość, która pojawia się najczęściej u pacjentów z różnorodnymi problemami neurologicznymi. Zazwyczaj jej przyczyną jest porażenie nerwu strzałkowego, stanowi też powikłanie po udarze lub przebytym urazie. Czym się charakteryzuje to schorzenie i jak je leczyć? O tym w dzisiejszym artykule. Opadająca stopa – objawy Opadająca stopa powoduje, że pacjent zaczyna stawiać kroki odwrotnie niż osoba zdrowa, czyli ... Przeczytaj więcej »

Orteza stawu skokowego – czym jest i kiedy stosować? Cz.2

W poprzednim artykule rozpoczęliśmy temat ortez stawu skokowego. Kontynuując wątek, przedstawimy kilka cennych wskazówek na temat wyboru najlepszego stabilizatora do naszych potrzeb. Dowiecie się także, jak dopasować model ortezy oraz jaka jest jej przewaga nad gipsem. Zapraszamy do lektury. Jak już wspomnieliśmy w poprzednim artykule stabilizator kostki sprawdzi się przy różnorodnych urazach, dolegliwościach bólowych, a także przy stosowaniu profilaktycznym. By ... Przeczytaj więcej »

Orteza stawu skokowego – czym jest i kiedy stosować? Cz.1

Kostka, bo tak potocznie nazywamy staw skokowy, należy do jednych z najbardziej obciążonych elementów naszego ciała. Jego skomplikowana budowa pozwala mu znosić naprawdę duże wyzwania, takie jak chodzenie, bieganie czy skakanie. Staw skokowy przez swoją wielofunkcyjność, jest również mocno narożny na różnego rodzaju kontuzje. Do ich leczenia najczęściej używa się ortez i stabilizatorów. Ich rodzaje, sposób użycia i działanie poznacie, ... Przeczytaj więcej »